Boll Quantum 45-58

Kód: 185590002-BO
Značka: Boll
ZDARMAZDARMA
Boll Quantum 45-58
4 345 Kč
Dostupné do 48 hodin
Technický batoh QUANTUM 45-58 je navržen do náročných horolezeckých podmínek. Variabilita objemu 45-58 litrů je vhodná pro jedno i vícedenní náročné akce. Batoh QUANTUM 45-58 vyniká unikátním zádovým systémem EquiMotion S-Technology , který umožňuje maximální pohyb trupu a ramen při pevném posazení batohu. Komplexní modularita, vysoká odolnost materiálů, propracovaný funkční design a inovativní zádový systém staví batoh QUANTUM 45-58 mezi špičku na outdoorovém trhu. Batoh QUANTUM 35-47 byl testován Vojtou Dvořákem, horským vůdcem UIAGM, redaktorem Světa outdooru. Detailní recenze ZDE.  BATOH QUANTUM je možné nyní si i ZAPŮJČIT.  PŮJČOVNA. Zakoupením tohoto zboží podporujete děti z dětských domovů a jejich cestu ven do přírody za poznáním a novými zkušenostmi. Ve spolupráci s neziskovou organizací Spolu dětem přispíváme dětským domovům na pobyty dětí v přírodě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technický batoh QUANTUM 45-58 je navržen do náročných klimatických podmínek a terénů, kde maximální spolehlivost, odolnost a funkčnost jsou základní kritéria úspěchu.

Objemová variabilita 45-58 litrů je vhodná pro jedno i vícedenní akce. Komplexní modularita umožní váhu batohu optimalizovat od pouhých 905g do 1710g dle míry nastrojení. Batoh je velmi lehký, přesto disponuje plnohodnotným zádovým systémem EquiMotion Plus Technology a zádovou výstuhou s anatomicky tvarovaným ocelovým prutem. Tento systém nabízí termolisované zádové polstrování z nesavé pěny EVA, plovoucí uložení bederního pásu PIVOT-ON-THE-GO a zároveň kyvné uchycení ramenních popruhů ARMotion System, které se automaticky samo nastaví do optimální polohy kopírující tvar ramen a hrudníku.

Termolisované zádové polstrování z nesavé pěny EVA má speciální tvar příčných odvětrávacích žeber, který zabezpečuje odvětrání zad tak, aby se minimalizovala jejich potivost při pohybu. Hladký povrch polstrování umožňuje lehce oklepat ze zad nečistoty i sníh v horách. Unikátní profil žebrování, jehož povrchový odpor ve směru dolu je větší než ve směru opačném, při pohybu udržuje oblečení dole a nevytahuje ho nahoru k lopatkám, což se objevuje u konvenčních řešení.

Zádové polstrování je tvarově podporováno vyndavací HDPE deskou s anatomicky tvarovaným ocelovým prutem, který lze tvarově upravit dle osobní potřeby. Ocelový prut je dostatečně pevný, aby poskytl podporu plně naloženému batohu a zároveň dostatečně flexibilní, aby umožnil předklonění se bez příliš vysokého úsilí. Batoh zcela plně funguje i bez zádové výztuhy, v tomto případě je ale nutno batoh pečlivě zabalit.

Bederní pás je anatomicky tvarován a vyroben z měkké EVA pěny, která díky uzavřené struktuře vzduchových komůrek nenasákavá vodou ani potem. Kyvné uložení bederního pásu plně kopíruje kyvný pohyb pánve ze strany na stranu při chůzi, což maximalizuje hybnost při pohybu a navíc šetří energii, která se jinak u pevně uchycených bederních pásů spotřebovává na přemáhání odporu proti přirozenému pohybu.

Kyvné uchycení ramenních popruhů zaručuje maximální volnost pro pohyb paží a ramen, při chůzi s holemi, při lezení, při překonávání překážek. Kyvné uchycení zároveň dovoluje ramenním popruhům optimálně kopírovat tvar ramen subtilních i robustních postav. Díky kyvnému uchycení ramenních popruhů lze jednoduše docílit optimální nastavení pro různé výšky i typy postavy zaručující komfort a rovnoměrné rozložení hmotnosti na co největší část plochy ramenních popruhů.

Kombinace systémů PIVOT-ON-THE-GO  a ARMotion System zaručuje maximální volnost pohybu těla jak při chůzi v lehkém terénu, tak při náročném pohybu při lezení v horách. EquiMotion S-Technology jako celek šetří energii a umožňuje plnou kontrolu nad hmotností a stabilitou batohu. Stabilitu batohu ze snadno regulovat dotažením/povolením stabilizačních popruhů bederního pásu a ramenních popruhů.

Neobvykle nízká hmotnost a velká odolnost je docílena nejen pečlivě zvolenými, inovativními materiály, ale také celkovým multifunkčním konceptem a propracovaným designem. Batoh lze optimálně konfigurovat pro řadu různých aktivit i použití. 

QUANTUM 45-58
Váha 1: cca 905 g (bez pláštěnky, víka, bederáku, zádové výstuhy)
Váha 2: cca 1120 g (bez pláštěnky, víka, bederáku)
Váha 3: cca 1380 g (bez pláštěnky, víka)
Váha 4: cca 1645 g (bez pláštěnky)
Váha 5: cca 1710 g (komplet)
Objem: 45-58 l
Rozměry (ŠxVxH): 33x60-75x25 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Batohy expediční 35 - 80l
Barva: starblue

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

 

Boll

Firma BOLL vyrábí přes 50 typů produktů, od batůžků pro děti, po školní batohy, batohy do města i pro náročnou turistiku, spacáky a další doplňky. Výroba všech produktů se ale stále řídí naší základní filosofií a splňuje přísná kritéria v oblasti funkčnosti, dokonalé ergonomie a spolehlivosti.